Авиокомпанија ја забележа прватa загуба по 48 години


Финскиот производител на телекомуникациска опрема „Nokia“ објави приход и профит поголем од очекуваниот во четвртиот квартал, поддржан од стратешките промени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австриската енергетска компанија ОМВ ја објави својата намера да го продаде словенечкиот дел од компанијата, како дел од оптимизацијата и преструктуирањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англиско-холандскиот гигант „Ројал Дач Шел“ денеска соопшти дека во 2020 година заработката изнесувала 4,85 милијарди долари, што е пад од 71 отсто во однос на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пандемијата со Ковид-19 негативно влијае и врз глобалната индустрија на нафта и гас, покажуваат финансиските извештаи на водечките нафтени компании за 2020 ...
| | веќе видена | слични

„Harley-Davidson“ објави петгодишен план за преструктуирање за да се постигне двоцифрен раст на профитот до 2025-та година, откако неочекувано пријави загуба ...
| | веќе видена | слични

„ОПЕК +“ објави дека ќе продолжи да се стреми кон брзо расчистување на прекумерната понуда на нафта поради пандемијата – оптимистички сигнал за цените што веќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувани, Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 76 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 725 лица ...
сите 559 | | | веќе видена

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 595 | | | веќе видена

Коалицијата на Алијансата за Албанците и Алтернатива денеска најави дека ќе ги повлечат амамдманите поднеснени во Собранието за законите од петтиот пакет на ...
сите 189 | | | веќе видена

Денеска на седница на Влада е Законот за здравствена заштита со чии измени предлагаме цените во приватните болници да бидат изедначени со референтните цени ...
сите 128 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 54 | | | веќе видена

Вчера имавме онлајн состанок на кој разговаравме со членовите од Антикорупциска комисија за одредени предмети, ситуации, посебно поврзани со Деталните ...
сите 102 | | | веќе видена

Нарко картелот Заеви веќе неколку дена молчи и се обидува да го покрие случајот каде што со дрога од над 800.000 евра беа фатени блиски луѓе на Заеви и СДСМ. ...
сите 79 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 124 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Авиокомпанија ја забележа прватa загуба по 48 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: