Протест за случајот „Монструм“ во Скопје, улиците ќе бидат блокирани три часа


Семејствата на обвинетите во случајот „Монструм“ најавија протест во Скопје, откако во завршните зборови на последното судско рочиште, Обвинителството побара ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Покрај прекршочни ќе има и кривични пријави за сите оние кои извршиле оштетување на имотот на државата, на возилата на Министерството за внатрешни работи и кои ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет лица што учествуваа на протестот за „Монструм“ минатиот петок, се повикани во полиција. Меѓу нив имало само еден малолетник, кој е повикан во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

14 лица од последниот протест за случајот „Монструм“ ќе добијат кривични пријави, најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој истакна дека за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи информираше дека организаторот на протестот за случајот „Монструм“ ќе се  соочи со одговорност, а во текот на вчерашниот ден 14 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Спасовски на денешната пресконференција, во делот на новинарски прашања одговори дека сите учесници во протестот за случајот „Монструм“, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 874 | | | веќе видена

Во Македонија, 47 лица починале од вирусот корона а се регистрирани 627 нови случаи на инфекција, соопшти вчера Министерството за здравство. Досега, 4556 лица ...
сите 655 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување во Тема на денот на Сител Телевизија изјави дека наредната недела ќе се одлучува дали ќе има ...
сите 474 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 181 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест за случајот „Монструм“ во Скопје, улиците ќе бидат блокирани три часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: