Уапсен маж во близина на Капитол хил: Носел пиштол и 20 куршуми

Во близина на Капитол хил во Вашингтон полицијата уапсила вооружен маж од Западна Вирџинија стар 71 година, соопштено е од полицијата. Мажот носел пиштол и 20 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Велика Британија го пројде пикот на актуелниот бран на пандемијата, но стапката на заразени и понатаму е висока, изјави денеска највисокиот медицински ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема простор за олеснување на епидемиолошките мерки, изјави денеска министерот за здравство на Хрватска, Вили Берош и ги повика граѓаните да бидат трпеливи. – ...
| | веќе видена | слични

Шефица на породилиштето „Народни фронт“ во Белград е сменета од раководната позиција и е отстранета од работа откако се дознало дека доаѓала на работа иако ...
| | веќе видена | слични

Претпладнево во 10 часот почна протест на претприемачи и угостители на плоштадот „Бан Јелачиќ“ во Загреб. Акцијата е по иницијатива на Здружението „Глас на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Шпанија починаа 724 ковид пациенти, што е најголем дневен биланс на смртни случаи меѓу ковид пациентите од првиот бран на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку Бранко Црвенковски има идеја, ако е политички нереализиран или пак, оставил нешто нереализирано додека бил на политички или партиски позиции, а не го ...
сите 358 | | | веќе видена

Владата смета дека одвојувањето на Албанија и Македонија не е во ничиј интерес и дека непринципиелноста од страна на ЕУ може да има последици за целиот регион. ...
сите 611 | | | веќе видена

Бројот на жртвите во вчерашното пукање во училиштето во Казањ се зголеми на девет, додека бројот на повредени се зголеми на 23, соопшти денеска претседателот ...
сите 99 | | | веќе видена

Виктор Јакимовски Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има ...
сите 174 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен маж во близина на Капитол хил: Носел пиштол и 20 куршуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: