Виц на денот: Алкохол

4 копии

Велика Британија го пројде пикот на актуелниот бран на пандемијата, но стапката на заразени и понатаму е висока, изјави денеска највисокиот медицински ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема простор за олеснување на епидемиолошките мерки, изјави денеска министерот за здравство на Хрватска, Вили Берош и ги повика граѓаните да бидат трпеливи. – ...
| | веќе видена | слични

Шефица на породилиштето „Народни фронт“ во Белград е сменета од раководната позиција и е отстранета од работа откако се дознало дека доаѓала на работа иако ...
| | веќе видена | слични

Претпладнево во 10 часот почна протест на претприемачи и угостители на плоштадот „Бан Јелачиќ“ во Загреб. Акцијата е по иницијатива на Здружението „Глас на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Шпанија починаа 724 ковид пациенти, што е најголем дневен биланс на смртни случаи меѓу ковид пациентите од првиот бран на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Намалување од 37,2 отсто на бројот нови случаи со Ковид-19 и намалување од 37,1 отсто на бројот на починати, регистрира Институтот за јавно здравје во вчера ...
сите 696 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 24 | | | веќе видена

Вториот ден од посетата на македонската делегација предводена од премиерот Зоран Заев во Брисел потврди дека нема сомнеж во ниту една ЕУ институција дека ...
сите 582 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 145 | | | веќе видена

Од владејачкиот СДСМ не прекинува лиферувањето обвиненија за опозицијата и нејзиниот лидер, за се и сешто, а истовремено фрчат пофалби за нивниот лидер и ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виц на денот: Алкохол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: