Фаучи очекува во САД да се создаде колективен имунитет наесен, кога 70 до 80 отсто од луѓето ќе бидат вакцинирани


Главниот медицински советник во Белата куќа, Ентони Фаучи, изјави дека има список на приоритети за вакцинација, но истакна дека верува оти „приоритетите“ ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пандемијата на коронавирусот нема да заврши сѐ до 2024 година, кога ќе почне таканаречениот „постпандемиски“ период, што ќе биде многу сличен на „лудите ...
| | веќе видена | слични
6 копии
12 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека времето на пандемија е многу тешко и дека е потребно да се биде претпазлив, иако може да се види светло на ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека се буди навечер и размислува за одлуките што значат живот или смрт, што мора да ги донесе за време на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатите неколку недели, Португалија имаше највисока стапка на смртност и нови инфекции во однос на населението во светот. Во меѓувреме, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фаучи очекува во САД да се создаде колективен имунитет наесен, кога 70 до 80 отсто од луѓето ќе бидат вакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: