Во Украина покрената истрага за мешање во изборите во САД


8 копии
2 копии

Правниот тим на Доналд Трамп вели дека 45-тиот американски претседател нема да сведочи под заклетва пред Сенатот. Претходно демократите во Претставничкиот дом, ...
| | веќе видена | слични

„Што се однесува до вашето негирање на овие факти, ви пишувам за да ве повикам да сведочите под заклетва, пред или за време на процесот на отповикување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одборот за надворешни односи на американскиот Сенат денеска го поддржа предлогот на американскиот претседател Џо Бајден дипломатката од кариера, Линда ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Министерството за правда на САД разгледува дали да ги гони членовите на екстремно десничарските групи вклучени во нападот на Капитол на 6 јануари според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Адвокатите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјавија дека американскиот Сенат нема овластување да му суди за отповикување како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 309 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Украина покрената истрага за мешање во изборите во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: