Костовски до Здружението на оштетени штедачи: Не доликува вашиот бес да го истурате на човек којшто најповеќе се бори за вас

Бизнисменот Трифун Костовски реагираше на денешното соопштение на Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка, во кое се вели дека „повеќе од јасно“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„На обраќањето на поранешниот министер за финансии Никола Поповски, од неодамна член на Советот на Народна банка, на надзорната расправа на комисијата за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„За да ги оправда своите гревови, гувернерката Анита Ангеловска Бежоска се повикува и на „домашните експерти” кои посочиле дека за затворањето на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на своето денешно сооопштение, Здружението, Оштетени штедачи уште еднаш обвини дека Бежоска неодговорно и ненавремено постапувала по однос на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка најавуваат дека во наредниот период преку соопштенија до медиумите ќе ги извадат на виделина доказите за тоа како се ...
| | веќе видена | слични

Дали сите приватни изгорени и оштетени објекти во државава ќе добијат финансиска помош од државните институции за секој настанат пожар којшто ќе предизвика ...
| | веќе видена | слични

„Група бандити на место претседатели на одбори крадат депозити од банка за што добиваат опомена од првиот човек на Народна банка. Повторно крадат и повторно ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи во Еуростандард банка, кои преку нивното Здружение секојдневно упатуваат соопштенија до медиумите главно насочени кон Народната банка, во ...
| | веќе видена | слични

Здружението Оштетени штедачи, објави соопштение денес, како реакција на изјавата на сопственикот на Еуростандард банка, Трифун Костовски, кој вчера тврдеше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Компромиси за правдата нема и нема да има. Ако си грешел – ќе одговараш, објави премиерот Зоран Заев вечерва на Фејсбук. – Од земја којашто беше режим, ...
сите 556 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 223 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби утре повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков самиот се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој за Телевизија 24 кажа дека вчера бил ...
сите 131 | | | веќе видена

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број ...
сите 457 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 110 | | | веќе видена

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во земјава. Пунктот во ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски до Здружението на оштетени штедачи: Не доликува вашиот бес да го истурате на човек којшто најповеќе се бори за вас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: