Златото на чекор да го забележи најлошиот старт на годината од 2011-та


Цената на златото падна откако Федералните резерви на САД (ФЕД) во средата ја оставија непроменета основната каматна стапка и ја задржаа сегашната стапка на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Harley-Davidson“ објави петгодишен план за преструктуирање за да се постигне двоцифрен раст на профитот до 2025-та година, откако неочекувано пријави загуба ...
| | веќе видена | слични

„ОПЕК +“ објави дека ќе продолжи да се стреми кон брзо расчистување на прекумерната понуда на нафта поради пандемијата – оптимистички сигнал за цените што веќе ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески најави можност за промена на мерката куќен притвор за Сашо Мијалков по изрекување на пресудата во случајот ...
сите 490 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 389 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 156 | | | веќе видена

Република Македонија, со целосно потпирање врз мултилатералните механизми во обезбедувањето на вакцини, ги чувствува последиците на севкупниот неуспех да се ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Златото на чекор да го забележи најлошиот старт на годината од 2011-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: