Угостителите гневни на Владата – ќе ги затвориме локалите поради заостанати долгови


Состојбата во државата поради ковид пандемијата станува се полоша. Музичарите се жалат, угостителите негодуваат - власта нема слух да помогне, нема реална ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Финансиска поддршка на плати и олеснување на ограничувањата, бараат од Туристичко-угостителската комора на Македонија. Оттаму посочуваат дека континуитет на ...
| | веќе видена | слични

Потребно е да се креираат дополнителни мерки за поттикнување на приватниот сектор во посткризниот период, затоа што проблемите за значаен дел од фирмите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик министерот за финансии, Димитар Ковачевски во вчерашното издание на емисијата „Економски Магазин“ на Алсат соопшти дека во петтиот пакет владина ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ќе има помош за компаниите и за граѓаните во вкупна вредност од над 50 милиони евра – но ќе изостане помошта кон компаниите во форма на субвенции за исплата на ...
| | веќе видена | слични

Иако од владата милуваат да се фалат дека стопанството минатата година го помогнале со околу милијарда евра, тоа не е точно затоа што од БДП беа издвоени само ...
| | веќе видена | слични

„Се додека трае кризата владата ќе помага во однос на населението, во однос на стопанството. Целта е поддршка на компаниите во време кога се очекува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога пред речиси две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски зборуваше за техничка влада која ќе подготви терен за фер избори, власта не прифаќаше. ...
сите 309 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 334 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 211 | | | веќе видена

Аларамнта станува ситуацијата со ковид-19 во Гевелија. За десетина дена регистрирани се над 200 новозаболени што значително го зголеми притисокот врз ...
сите 370 | | | веќе видена

Од Агенцијата за лекови МАЛМЕД најавуваат дека целата административна процедура која што е поврзана со руските вкцини ќе ја завршат до среда. Тоа за ...
сите 416 | | | веќе видена

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 166 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите гневни на Владата – ќе ги затвориме локалите поради заостанати долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: