„Amazon“ создава уште 3.000 работни места во САД


„Harley-Davidson“ објави петгодишен план за преструктуирање за да се постигне двоцифрен раст на профитот до 2025-та година, откако неочекувано пријави загуба ...
| | веќе видена | слични

„ОПЕК +“ објави дека ќе продолжи да се стреми кон брзо расчистување на прекумерната понуда на нафта поради пандемијата – оптимистички сигнал за цените што веќе ...
| | веќе видена | слични

Профитот од четвртиот квартал на енергетската компанија „BP Plc“ не ги оправда очекувањата на аналитичарите, бидејќи пандемијата на коронавирусот продолжува да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некој што е посилен од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил појавување на поранешниот директор на УБК во Јавното oбвинителство за гонење на организиран ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, одговарајќи на пратеничко прашање во Собранието, рече дека од Евростат потврдиле дека Законот за пописот и методологијата ...
сите 299 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 208 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 220 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи иницијативата на коалицијата Алијанса на албанците - Алтернатива за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Amazon“ создава уште 3.000 работни места во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: