Мизо: Странци кои прво инвестирале овде, го шират бизнисот во Србија


ВМРО-ДПМНЕ е партија која е синоним за криминал, корупција и неказнивост, партија која за 11 години режимско владеење создаде „заробена држава” со партизирано ...
| | веќе видена | слични

Владејачката, СДСМ, во рамки на денешното соопштение, посочи дека ВМРО ДПМНЕ е синоним за криминал и корупција, и уште еднаш обвинија за нивното 11-годишно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Почитувани, Македонија официјално е хибриден режим, кој е еден од најкорумпираните во Европа! Ветуваа живот, велеа “можеме”, секој збор им беше Европска Унија, ...
| | веќе видена | слични

Ветуваа живот, велеа “можеме”, секој збор им беше Европска Унија, а сега се натпреваруваме на рангирањата со Африка, лидери во корупција и лош живот. Земјава е ...
| | веќе видена | слични

Во најновиот извештај на магазинот „Економист“ за индексот на демократија во светот за 2020 година, Македонија е рангирана на 78-мото место и во групата на ...
| | веќе видена | слични

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Според Индексот на демократија за 2020 година, објавен вчера од аналитичкиот институт на „Економист“, Северна Македонија се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извештајот „Во болест и во здравје?“ опфати 167 земји кои се оценети по 60 показатели во пет категории: изборен процес и плурализам, функционирање на власта, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, во емисијата „утрински брифинг“ рече дека Владата не се испазарила со Сашо Мијалков, поранешниот директор на ...
сите 906 | | | веќе видена

Денеска треба да пристигне втората пратка на вакцини од Србија во Македонија. - Министерот за здравство д-р Венко Филипче, денеска (среда, 24.02.2021 година) ...
сите 529 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 236 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби денеска повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 134 | | | веќе видена

Владата ги објави мерките од петтиот пакет со кој очекува да ја забрза економската активност и да продолжи заздравувањето на домашната економија. Дел од ...
сите 157 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков, кој никој не знае каде е и против кого се водат неколку дела, пред две години во судот убедуваше да не добие притвор за „Империја“ ...
сите 87 | | | веќе видена

Шилегов кога веќе не може да се фали со изградени булевари и паркови ќе се фали со талибанско менување на имиња на улици, реагира денеска советничката група на ...
сите 100 | | | веќе видена

Евидентно расте бројот на новозаразените со корона вирусот, а во текот на викендот и министерот за здравство Венко Филипче потврди дека причина за ...
сите 372 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизо: Странци кои прво инвестирале овде, го шират бизнисот во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: