ШТЕДАЧИТЕ СО СИЛНИ НАПАДИ: Не ограбија Костовски и Петковски, а гувернерката не лажеше

Оштетените штедачи од Еуростандард банка со нова реакција до јавноста, каде велат дека знаат кој ги ограбил, но се прашуваат зошто тоа со години го дозволувала ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„На обраќањето на поранешниот министер за финансии Никола Поповски, од неодамна член на Советот на Народна банка, на надзорната расправа на комисијата за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„За да ги оправда своите гревови, гувернерката Анита Ангеловска Бежоска се повикува и на „домашните експерти” кои посочиле дека за затворањето на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на своето денешно сооопштение, Здружението, Оштетени штедачи уште еднаш обвини дека Бежоска неодговорно и ненавремено постапувала по однос на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка најавуваат дека во наредниот период преку соопштенија до медиумите ќе ги извадат на виделина доказите за тоа како се ...
| | веќе видена | слични

Дали сите приватни изгорени и оштетени објекти во државава ќе добијат финансиска помош од државните институции за секој настанат пожар којшто ќе предизвика ...
| | веќе видена | слични

„Група бандити на место претседатели на одбори крадат депозити од банка за што добиваат опомена од првиот човек на Народна банка. Повторно крадат и повторно ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи во Еуростандард банка, кои преку нивното Здружение секојдневно упатуваат соопштенија до медиумите главно насочени кон Народната банка, во ...
| | веќе видена | слични

Здружението Оштетени штедачи, објави соопштение денес, како реакција на изјавата на сопственикот на Еуростандард банка, Трифун Костовски, кој вчера тврдеше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 182 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 361 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 128 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 281 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТЕДАЧИТЕ СО СИЛНИ НАПАДИ: Не ограбија Костовски и Петковски, а гувернерката не лажеше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: