Игор Гешовски: ЕЛС месечно успешно доставува над 100.000 пратки и воведе ексклузивни услуги - пратка во Скопје за еден час, низ Македонија истиот ден


Во последниот период има сериозен раст на онлајн трговијата. Минатата година само до вториот квартал беше забележан раст од 177 проценти, особено кај домашните ...
| | веќе видена | слични

Ко-основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс објави видео во кое повикува на воспоставување на нов систем што во иднина ќе помогне во спречување на пандемии. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Славниот милијардер и бизнисмен Бил Гејтс најави уште една здравствена катастрофа која ни се заканува, а вели дека таа ќе биде значително полоша и попогубна. ...
| | веќе видена | слични

Модерна компанија која има амбициозни цели за раст мора да посвети големо внимание на човечките ресурси, да развие сопствен оддел за HR или пак да се потпре на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервјуто за германскиот магазин „Фокус“, Брнабиќ посочува дека во Европа, по Велика Британија, ниту една земја не вакцинира побрзо за Србија, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
10 копии
7 копии
повеќе

Останато

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 403 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 166 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 258 | | | веќе видена

Последните пораки од официјална Софија се со цел да се откажеме од Македонците во Бугарија кои имаат добиено повеќе пресуди од судот во Стразбур, а поради кои ...
сите 120 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 23 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Игор Гешовски: ЕЛС месечно успешно доставува над 100.000 пратки и воведе ексклузивни услуги - пратка во Скопје за еден час, низ Македонија истиот ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: