Топ 20 економски оператори

Дури пет компании во Македонија заработиле повеќе од една милијарда денари од учествата во јавните набавки за една година, според извештајот што го објави оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Друштвото за професионални и консултантски услуги ТЕЛЕЛИНК БИЗНИС СЕРВИСИС ДООЕЛ Скопје ќе добие 64,881,609 денари или 1,054,986 евра за да изработи хардверска ...
| | веќе видена | слични

Јавно претпријатие за депонирање на комунален отпад ДРИСЛА Скопје го доби тендерот тежок 38,808,000 денари или 631,024 евра за „Собирање,транспорт, складирање ...
| | веќе видена | слични

ИЦС-СИСТЕМИ Р.Чешка- Подружница во Република Македонија, Охрид го доби тендерот вреден 38,717,609 денари или 629,555 евра за „воспоставување на јавно приватно ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апликацијата функционира, надминати се проблемите во процесот на регистрација. Дијаспората успешно се попишува“, одговорија од тимот на „Scalefocus“, фирмата ...
сите 444 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 524 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 182 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 396 | | | веќе видена

Претставниците на здруженијата на Бугари во Македонија да ги контактираат пописните органи и да побараат графа за да се изјаснат како сакаат на овој попис, ...
сите 131 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 341 | | | веќе видена

- Заев дуваше балон дека ќе презентира голем акциски план против корупцијата, а никаде не слушнавме до каде е со постапката за парите во „Рекет“, во која ...
сите 288 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топ 20 економски оператори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: