Иако нејзината СДСМ ја има и локалната власт Царовска се жали дека општините „не ја слушале“

Во време кога СДСМ ја држи централната власт и најголемиот дел од општините, а и директорите на училиштата се поставени од СДСМ, министерката за образование ...
| | веќе видена | слични

За утре е закажана дебатата во рамки на Комисијата за образование, наука и спорт, во која министерката за образование и наука, Мила Царовска очекува плодна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По јавната расправа во собраниската Комисија за образование, наука и спорт, која е закажана за утре, министерката за образование и наука Мила Царовска очекува ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека целата оваа концепција и стратегија, морам да признам дека премногу агресивно се наметна во интелектуалната јавност. Ние имаме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонски систем за основно образование е она што се гради со Нацрт-концепцијата за основно образование, вели во видео интервју за МИА, министерката за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Предложените реформи во основното образование се во целосна согласност со препораките на Светска банка, објавени во последната белешка која се однесува на ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на препораките на Светска банка во последниот напис, предложените реформи во основното образование се комплетно по нивните препораки. Имено, Светската ...
| | веќе видена | слични

Светска банка препорачува создавање подобар образован систем во кој учениците ќе бидат во фокусот, а наставниците ќе добијат поддршка, како и подобрување на ...
| | веќе видена | слични

На една прослава, каде бев поканет со поздравен говор, чинам на почетокот на 2011 година, близу една декада од денес (за што може да ми посведочат студентите) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 422 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иако нејзината СДСМ ја има и локалната власт Царовска се жали дека општините „не ја слушале“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: