Насер Зибери: Политичките амбиции на Албанците се големи, па и премиер Албанец


Насер Зибери кој беше кандидат за првиот премиер Албанец на ДУИ, а е избран за Народен правобранител вели дека политичките амбиции на Албанците не завршуваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новиот Народен правобранител, Насер Зибери во интервју за Сител телевизија рече дека претставките кои ќе дојдат од граѓани кои ќе бидат казнети зашто поради ...
| | веќе видена | слични

„Најодговорно тврдам дека мојот ангажман во текот на изборната кампања не прејудицира членство и учество во партиски структури на ДУИ. Мојата кандидатура беше ...
| | веќе видена | слични

Една од главните заложби на новиот Народен правобранител, Насер Зибери е институцијата што ќе ја води да добие поинаков лик. Оваа изјава омбудсманот Зибери ја ...
| | веќе видена | слични

„Мора да се почитуваат роковите предвидени со закон. Доколку не се почитуваат препораките на Народниот правобранител, тоа се смета како повреда на Законот, а ...
| | веќе видена | слични

„Народниот правобранител за да биде успешен во својата работа не треба да има предрасуди кога се поставува кон органите на државната власт, како што се ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери во своето гостување на „Утрински брифинг“ потенцираше дека останал до крај непартиска личност и одговорен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во своето гостување на „Утрински брифинг“, новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери посочи како течела постапката за неговиот избор, што е тоа што е ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието на Република Северна Македонија новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери, вчера даде свечена изјава пред претседателот на Собранието, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Насер Зибери: Политичките амбиции на Албанците се големи, па и премиер Албанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: