Погба во одбрана на Ибрахимовиќ: Тој расист? Не се шегувајте!

Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку имаа жесток дуел и малку фалеше да дојде до тепачка, приказа од пред три години стои зад провокацијата. Италија Кон крајот ...
| | веќе видена | слични

Милан го откри талентираниот Јенс Петер Хауге преку натпреварите во Лига Европа, за неколку месеци подоцна тренерот Стефано Пиоли да не го вклучи Норвежанецот ...
| | веќе видена | слични

Талентираниот Норвежанец Јенс Петер Хауг е среќен што пристигнува во Милано. Хаугуе беше донесен од Норвешка и веќе постигна четири погодоци за „росонерите“, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фудбалскиот сојуз на Италија објави дека е започната истрага за минатонеделниот конфликт меѓу играчите на Милан и Интер, Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот сојуз на Италија соопшти денес дека е покрената истрага за расправијата помеѓу Ибрахимовиќ и Лукаку за време на миланското дерби минатата недела. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 409 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погба во одбрана на Ибрахимовиќ: Тој расист? Не се шегувајте!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: