На Џамбаски не му се допаѓа што македонските политичари им го честитаа Свети Сава на Србите


На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
| | веќе видена | слични

ЕУ мора да изгради капацитети да спречува злоупотреба на својата моќ од земји-членки што сѐ уште не ги практикуваат во потполност европските стандарди. ...
| | веќе видена | слични

Бугарските власти тврдат дека пред пописот во Албанија македонските власти имале засилена активност кај луѓето кои живеат во Голо Брдо, Мала Преспа и Корча да ...
| | веќе видена | слични

Бугарско-македонските односи и проблематизирањето на македонските евроинтеграции од страна на Бугарија, неофицијален Вашингтон не ги гледа како проблем, туку ...
| | веќе видена | слични

Соседските односи меѓу Бугарија и Северна Македонија одбележаа невиден напредок по потпишувањето на Договорот за добрососедство и имаше низа заеднички настани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По критиката на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов на изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев за отварање Српски културен центар во Скопје и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 735 | | | веќе видена

Црна Гора во неделата ја надмина границата од илјада починати како резултат од компликациите кои ги предизвикува болеста Covid-19, додека истовремено првпат по ...
сите 311 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 508 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Чешкиот премиер Андреј Бабиш денеска изјави дека земјата може да започне со употреба на руската вакцина „Спутник V“ и без одобрение од Агенцијата за лекови на ...
сите 535 | | | веќе видена

Вчера кажавме дека ја лажат македонската јавност, дека авансот за кинеските вакцини е вратен. Денеска официјално потврдија. Нема да избегате од одговорноста за ...
сите 139 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Џамбаски не му се допаѓа што македонските политичари им го честитаа Свети Сава на Србите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: