Николоски: Ненабавувањето вакцини ја покажува суштината на неспособното владеење на Заев, а за жал тоа чини животи


Она што се случува со вакцините во Македонија е резултат на неспособноста на владата на премиерот Зоран Заев, во период кога луѓето продаваат станови и куќи за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На лагите на Венко Филипче им нема крај. Филипче веќе не знае како да излаже. Си го губи времето со лаги, ама на сите им е јасно - вакции нема. Се уште има ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе слушнеме дека некоја земја од Балканот, било да е Македонија, Бугарија, Албанија или Србија, прва во нешто во светот или во Европа, тогаш автоматски ...
| | веќе видена | слични

ГО ПРЕКРШУВААТ ЛИ ВЕНКО И ЗАЕВ УСТАВОТ КОЈ ГАРАНТИРА ЗДРАВСТВЕНА ЗАШТИТА НА СИТЕ ГРАЃАНИ!? Венко,Заев и владата можат да бидат тужени за секој загубен живот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервјуто за германскиот магазин „Фокус“, Брнабиќ посочува дека во Европа, по Велика Британија, ниту една земја не вакцинира побрзо за Србија, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Февруари дојде, а вакцини се уште нема. Цел регион масовно се вакцинира, а во светски рамки бројот на вакцинирани го помина бројот на заболени, само во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, синоќа упати критика кон, како што вели тој, македонските здравствени власти, за пасивност, кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични

“Ниту го разбирам, ниту го оправдувам сервилниот однос на македонските здравствени власти кон земјите од ЕУ, во врска со вакцината за заштита од Ковид. Не само ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 290 | | | веќе видена

Зборот не им трае подолго од еден ден, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги изјавите на министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 492 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Обвинителката која го води случајот за злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе побара рокот за истрагата да се ...
сите 118 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 5 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 141 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Ненабавувањето вакцини ја покажува суштината на неспособното владеење на Заев, а за жал тоа чини животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: