Собраниската комисија расправаше за образовната нацрт-концепција на МОН

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во рамки на матичната Комисија за образование, наука и спорт, за петок е закажана јавната расправа врзана за нацрт-коцепцијата за основно образование. Имено, ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека целата оваа концепција и стратегија, морам да признам дека премногу агресивно се наметна во интелектуалната јавност. Ние имаме ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 3. февруари 2021 (ИНПРЕС) – Средношколскиот сојуз бара поддршка од пратениците во Собранието за измени на Законот за средно образование со кои ќе се ...
| | веќе видена | слични

Во новата концепција на министерката за образование и наука Мила Царовска нема печатени учебници и намерата е да се создадат лоши генерации кои нема да бидат ...
| | веќе видена | слични

Rеформата во образованието има сериозен отпор во јавноста, за реформата нема аргументи и на министерката за образование и наука Мила Царовска ќе ѝ се случи ...
| | веќе видена | слични

Овие реформи се страшни и треба многу внимателно да се разгледаатМизррахи вели дека се измислува некој нов систем на образование, кога немаме клупи, столчиња, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва во "Прашањето ми е следно" на Инфомакс пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи изрази загрижување дека се тргува со иднината на децата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 422 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собраниската комисија расправаше за образовната нацрт-концепција на МОН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: