САД на штрек – на сила предупредување за тероризам додека трае транзицијата на власта

Канцеларијата за национална безбедност во САД издаде национално предупредување за тероризам, наведувајќи дека постои засилена закана по американските избори, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американските власти соопштија дека две импровизирани бомби биле пронајдени пред седиштата на Републиканската и Демократската партија непосредно пред упадот на ...
| | веќе видена | слични

Две бомби во метални цевки биле пронајдени на 6 јануари во близина на седиштето на демократските и републиканските партии, а биле поставени ноќта пред нападот ...
| | веќе видена | слични

Две импровизирани бомби кои на 6 јануари се пронајдени во метални цевки пред штабовите на Демократската и Републиканската партија подметнати се ноќта пред ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за безбедност на САД издаде денеска итно предупредување на опасност од евентуален домашен тероризам, односно насилство од страна на противниците ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 81 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод почеток на светиот месец Рамазан Скопје, 13 април 2021 Почитувани граѓани на Република ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД на штрек – на сила предупредување за тероризам додека трае транзицијата на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: