Расте бројот на новозаразени од Ковид-19 во Грција

3 копии
5 копии

Во последните две седмици од јануари сообраќајот во Атина бил на исто ниво како и лани за истиот период, иако оваа година во сила се посебни рестриктивни ...
| | веќе видена | слични
9 копии
7 копии

Од вчера, во државниот сектор во Грција повеќе нема да се користи пластика за една употреба, додека пак од јули, ќе се воведе во целата земја, согласно законот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

– Поширокиот регион на Атина, од рано утрово е во црвената Ковид зона со посебни рестриктивни мерки, меѓу кои и одново затворање на продавниците, па така, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Полицискиот час, ограничување на движењето со задолжителното испраќање смс пораки со една од шесте опции, задолжителна употреба на маска, како и забрана за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Континуираното зголемување на новите случаи на Ковид-19 во повеќе делови на Атина и пошироката област Атика, го вклучи алармот кај грчките епидемиолози, кои по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 410 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на новозаразени од Ковид-19 во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: