Владата најавува можност за забрана за увоз на возила кои се постари од 2009 година

Министерствата за економија и за животна средина ја разгледуваат можноста оваа година да го зголемат еколошкиот стандард и да се забрани увоз на возила кои се ...
| | веќе видена | слични

Аерозагадувањето прераснува во проблем кој ветува црна иднина во нашата држава доколку не се спроведат краткорочни и долгорочни мерки од страна на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Аерозагадувањето прераснува во проблем кој ветува црна иднина во нашата држава доколку не се спроведат краткорочни и долгорочни мерки од страна на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Демократскиот сојуз смета дека Владата на Република Македонија, треба да донесе законски ограничувања со кои ќе спречи Македонија да се претвори во депонија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невладината организација Еко-свест во рамки на континуираното работење на подигнување на свесноста на граѓаните за аерозагадување алармира дека Тетово неколку ...
| | веќе видена | слични

Српските и другите балкански градови редовно се на врвот на листата на најзагадени градови во светот, предупредуваат група европратеници што сѐ погласно бараат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 422 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата најавува можност за забрана за увоз на возила кои се постари од 2009 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: