Дел од универзитетските професори со поддршка за реформите во образованието

Министерството за образование и наука, Бирото за развој на образование и членовите на работната група, денес на состанок со универзитетските професори од сите ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека целата оваа концепција и стратегија, морам да признам дека премногу агресивно се наметна во интелектуалната јавност. Ние имаме ...
| | веќе видена | слични

После острите реакции на граѓаните и стручната фела против најавената реформа во образованието, министерката Мила Царовска прибежиште за поддршка побара кај ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Токму затоа нужно е неопходна реформа на образованието, создавање на современо образование за секое дете, која ќе ја движи државата напред и ќе го враќа ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ по 11 години владеење, остави хаос во образованието и го доведе на дното на сите ранг листи, според домашните и меѓународни истражувања. Токму затоа ...
| | веќе видена | слични

Професорката по физика од Природно-математичкиот факултет во Скопје Мимоза Ристова истакна дека оваа Влада е прва која посегнала по ваква цврста промена. ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска оствари средба со универзитетски професори во врска со предложената нацрт-концепција за основно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Официјално, Хрватска го одложува пописот заради пандемијата, иако досега како држава има вакцинирано 200.000 граѓани против Ковид-19. Пописот на населението ...
сите 399 | | | веќе видена

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 253 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 183 | | | веќе видена

По два дена молк, обвинителката Вилма Русковска и сама призна дека за можното бегство на Сашо Мијалков му кажала и на министерот за правда, Бојан Маричиќ. Тоа ...
сите 299 | | | веќе видена

Државава ја тресе нов скандал, вратен предлогот за Фрчковски за амбасадор во САД поради тепање на жени, нерасветлен атентат врз Глигоров и лустриран кодош, се ...
сите 40 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против шестемина учесници на протестите во врска со ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од универзитетските професори со поддршка за реформите во образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: