Зошто Милошоски реши да каже дека има пратеник во Собранието кој силувал жена?


„Имаме колега пратеник кој извршил силување врз жена! За тоа бил казнет, но сепак извршува висока функција". Овие зборови искажани вчера од собраниската ...
| | веќе видена | слични
14 копии
5 копии
4 копии

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 29-та седница го заврши општиот претрес по предлог-измените и дополнувањата на Законот за семејството, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 28-та седница разгледа неколку предлог-законски решенија од областа на финансиите во прво читање за кои ...
| | веќе видена | слични

Општата расправа заврши за предлог-измените на Законот за даночна постапка, Законот за регистрирање на готовински плаќања, Законот за придонеси од задолжително ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според предвиденото, во Собраниети денес, ќе продолжат со оддржување 28. и 29. седница. Имено, во рамки на првата ќе се одлучува во преостанатите предлог ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 161 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 402 | | | веќе видена

Загрижувачка е ситуацијата кај Кочани, каде огнот се спушта кон градот, како и над Кокико и кај битолско Новаци. Дирекцијата за заштита и спасување се ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Милошоски реши да каже дека има пратеник во Собранието кој силувал жена?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: