Регистрирани нови 394 случаи со Ковид 19, починати 9 пациенти

Незаинтересираноста на министерот за здравство, Венко Филипче и натаму продолжува. Надлежните бележат зголемен број на нови дијагностицирани случаи на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2291 тестирања, а регистрирани се 350 нови случаи на коронавирусот. Пријавени се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Министерството за здравство информира во последните 24 часа се регистрирани 350 нови случаи на Kовид-19, при направени 2291 тестирања. Оздравени се 266 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дева во изминатите 24 часа регистрирани се 350 нови случаи на ковид-19 и 266 оздравени пациенти, а пријавени се и 20 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани нови 394 случаи со Ковид 19, починати 9 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: