Николов: Филипче питачеше за вакцини кај соседите, а сега е пред врата кај Кинезите, но вакцини никако да дојдат


Д-р Игор Николов истакнува дека во последните неколку месеци граѓаните и медицинскиот персонал се изнаслушаа голем број различни изјави и лаги за набавката на ...
| | веќе видена | слични

Д-р. Ненад Лазаров од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари-АСМЛ денес преку социјалните мрежи го праша министерот за здравство, Венко Филипче зошто ...
| | веќе видена | слични

Не се знае кога точно, но кинеските вакцини ќе бидат први што ќе пристигнат во земјава, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Тој додаде дека очекува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
7 копии

Во завршната фаза сме од преговорите и во месец февруари првата количина којашто ќе пристигне во нашата земја ќе бидат кинеските вакцини. Ние практично ...
| | веќе видена | слични

„Нашиот договор кој го имаме со „Фајзер“, очекуваме кон средината на февруари да ги даде резултатите. Тоа се првите 5.850 вакцини со тоа што во март ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе од очигледно е дека властите се изгубени во справување со ковид кризата. Тоа го покажува и високата бројка на заразени и починати од КОВИД-19 од ...
| | веќе видена | слични

Докторот по општа медицина Ненад Лазаров на својот фејсбук профил ја критикува одлуката на Министерот за здравство Венко Филипче да го одбие предлогот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 651 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 465 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 152 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 347 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николов: Филипче питачеше за вакцини кај соседите, а сега е пред врата кај Кинезите, но вакцини никако да дојдат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: