9 ПОЧИНАТИ И 394 нови случаи на Ковид-19

5 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2291 тестирања, а регистрирани се 350 нови случаи на коронавирусот. Пријавени се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство информира во последните 24 часа се регистрирани 350 нови случаи на Kовид-19, при направени 2291 тестирања. Оздравени се 266 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дева во изминатите 24 часа регистрирани се 350 нови случаи на ковид-19 и 266 оздравени пациенти, а пријавени се и 20 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото, вака министерот за правда Бојан Маричиќ го оцени денешното донесување пресуда за слуачјот ...
сите 575 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 776 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 267 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 193 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

9 ПОЧИНАТИ И 394 нови случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: