Владата останува посветена на спроведувањето на Договорот од Преспа


Владата на Република Северна Македонија останува посветена на спроведувањето на Договорот од Преспа, кој го отвори патот на интеграцијата на земјата во НАТО и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Инспекторатите во последната недела од јануари направиле 4959 контроли. Акциските контроли продолжуваат, а согласно заклучок од вчерашната седница на Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на вчерашната седница донесе заклучок, со кој ги задолжи Министерството за финансии, Министерството за информатичко општество и администрација и ...
| | веќе видена | слични

Согласно заклучокот од вчерашната седница на Владата за одобрување на годишните планови за вработување сите инспекциски служби ќе се зајакнат, изјави Магдалена ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата нема да се врати на работа во полн состав и со полно работно време од месецов, како што пред десет дена најави Владата. На вчерашната владина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремиер Артан Груби го информирал, на денешната средба, министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири дека на административните ...
| | веќе видена | слични

Превработеност. Ова е првиот атрибут што ја „краси“ администрацијата. Илјадници луѓе се појавуваат како вишок во истата. И тоа го покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата останува посветена на спроведувањето на Договорот од Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: