(Видео) Костадинов: Зад саботажите на пописот стои бегалецот Груевски


Пописот е многу важна статистичка операција за планирање на натамошниот развој на земјата, економски пред се, изјави на денешната прес-конференција портпаролот ...
| | веќе видена | слични

Секако, под услов ако претходно не избега и не ги бојкотира изборите, како што тоа го направи на предвремените локални избори за градоначалник на општина Штип. ...
| | веќе видена | слични

Реакција на изјава на Христијан Мицкоски На претстојните локални избори Христијан Мицкоски го чека само голем, нов, седми пораз од граѓаните, во општините низ ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на денешното соопштение, СДСМ уште еднаш посочи дека на локалните избори ќе слават триумф, додека Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ ќе го доживеат седмиот пораз. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако ВМРО ДПМНЕ имаат алтернатива нека ја покажат на конструктивен и аргументиран начин, наместо со ситно политиканство да ја отежнуваат состојбата, изјави ...
| | веќе видена | слични

СДСМ оди против предлозите на меѓународни експерти, кои партијата сама ги повикуваше, се во обид да ја зајакне контролата врз медиумите. Во собраниска ...
| | веќе видена | слични

Со многу отпори, политички обвинувања за заведување „цензура“ и реакции од новинарските здруженија, во собраниска процедура, и тоа по скратена постапка, влезе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на уште едно соопштение, денес СДСМ уште еднаш потенцираше дека пописот е корисен за државата, а дека ВМРО ДПМНЕ е против секој процес и реформа, па ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 625 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 276 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 427 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 504 | | | веќе видена

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов повторно реагираше за скандирањата на вчерашниот протест за случајот Монструм и вели дека тие не водат кон помирување. ...
сите 208 | | | веќе видена

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот ...
сите 655 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 655 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Костадинов: Зад саботажите на пописот стои бегалецот Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: