Царовска: Повеќе од 14.000 ученици пријавија државна матура


По разговорите со пратениците за промена на законските решенија наместо четири да полагаат два предмети, матурантите велат дека добиле поддршка од сите ...
| | веќе видена | слични

Дел од матурантите и денеска продолжија со бојкот на наставата. Покрај опозициските партии и дуи ги поддржа барањата на матурантите за промена на законските ...
| | веќе видена | слични

Таа истакна дека концепцијата за полагање матура може да се менува од следната учебна година, бидејќи за тековната, сите законски рокови се веќе завршени. -Јас ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика пратениците од другите политички партии да го поддржат предлогот на неговата партија за измени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека ги поддржува матурантите и наставниот кадар, бидејќи како што вели тој тие се во право и ги повика сите пратеници да го ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование Царовска го повтори својот став. Учениците ќе полагаат државна матура согласно законските регулативи, за кои тие заедно со Сојузот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешната изјава одговорајќи на новинарски прашања дали очекува од другите политички партии да ги поддржат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барањата на матурантите се разумни и нашиот удел како опозициска пратеничка група е да го поднесеме тој предлог закон за измени на законот за Средно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 618 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ има стабилно парламентарно мнозинство, што се покажа со гласањето доверба во Собранието, а ВМРО-ДПМНЕ повторно е фатено во лаги дека ...
сите 246 | | | веќе видена

Во вчерашното гостување на Сител ТВ во Дневникот, министерот за здравство Венко Филипче најави дека во недела се очекува да пристигнат првите количини од ...
сите 563 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 119 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена

Наместо 12, екс шефот на тајната полиција, Сашо Мијалков, ќе има реална казна затвор од 24 години. ТВ 24 пишува дека д елото „примање награда за противзаконито ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Повеќе од 14.000 ученици пријавија државна матура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: