Николов: Филипче питачи за вакцини кај стигне, сега е пред врата кај Кинезите, а вакцини нема


Интегрален текст од прес конференција на Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ „Вакцина против корона ќе има на време. Со донација на вакцини од соседните пријателски ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Коронавирусот влезе и помеѓу медицинскиот персонал на Инфективната клиника. Директорката Милена Стевановиќ, која е меѓу заразените, во изјава за „Слободен ...
| | веќе видена | слични

По информациите за позитивни доктори и медицински сестри на Клиниката за нефрологија и Инфективната клиника, голем број граѓани се исплашија за здравјето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Тројца доктори и една медицинска сестра од Инфективната клиника се позитивни на Ковид-19. Mеѓу нив е и директорката на истоимената установа, Милена Стевановиќ. ...
| | веќе видена | слични

Докторка Милена Стефановиќ, директорка на Клиниката за Инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, е меѓу позитивните на ковид-19. Таа е една од тројцата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По веста дека тројца лекари и една медицинска сестра од Клиниката за инфективни болести се позитивни на коронавирус, стигнаа информации дека меѓу нив е и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 268 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 428 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 121 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 257 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николов: Филипче питачи за вакцини кај стигне, сега е пред врата кај Кинезите, а вакцини нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: