Андоновски: Владата прави за да оваа статистичка операција стане политичка


Опозицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ не го поддржа законот за попис и најави бојкот доколку истиот се спроведе согласно начинот на кој планира власта. Стефан ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев најави дека е подготвен да го одложи пописот, но не како што бара опозициската ВМРО-ДПМНЕ од една година, туку, онака како што вчера предложи ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вели дека е спремен пописот да се одложи, по предлогот од претседателот Стево Пендаровски, но смета дека одлагањето не треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање за различните ставови на власта и опозицијата околу претстојниот ...
| | веќе видена | слични

Но, откако и оваа можност ја одби најголемата опозициска партија Заев денеска ги повика на одговорност за да се спроведе пописот што поуспешно. Премиерот ги ...
| | веќе видена | слични

 Партискиот лидер Христијан Мицкоски денеска до ДИК ја достави иницијативата за собирање на потписи која после ќе ја достави до собранискиот спикер Талат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 3. февруари 2021 (ИНПРЕС) – Премиерот Зоран Заев вели дека ќе се разгледа предлогот на Пендаровски за одложување на пописот. – Го видов и предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Сакам да испратам порака да бидеме одговорни и да го спроведеме пописот. Наша должност е да се попишеме сите, законот тоа го предвидува, тоа е исто така ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осврнувајќи се на денешната пресуда за Сашо Мијалков, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека „го поздравуваат секој чин што значи спроведување на правда, ...
сите 956 | | | веќе видена

Засега не се знае кога точно во земјава ќе пристигнат вакцините против Ковид-19 со кои треба да стартува масовната имунизација на населението. Процесот на ...
сите 481 | | | веќе видена

Црна Гора во неделата ја надмина границата од илјада починати како резултат од компликациите кои ги предизвикува болеста Covid-19, додека истовремено првпат по ...
сите 326 | | | веќе видена

Коалицијата Заев - Мијалков се повеќе излегува на виделина. А доказите се на секаде. Мијалков се појавил во ЈО во 16 часот, а театарот пред камери го прави во ...
сите 469 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Вирусот корона повторно се шири во Србија, болниците се повеќе се полнат, 15-20 луѓе умираат секој ден од ковид 19, а дел од граѓаните се однесуваат како сè да ...
сите 275 | | | веќе видена

Првата фаза од Пописот на населението, домаќинствата и становите почнува денеска со попишување на вработените во дипломатско-конзуларните претставништва и ...
сите 89 | | | веќе видена

Правеле свадба со 300 гости, но биле откриени од полицијата. МВР јави за овој настан, ќе следуваат и кривични пријави. „На 28.02.2021, по претходна пријава, ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновски: Владата прави за да оваа статистичка операција стане политичка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: