Чемп и Мејџор се преселија во Белата куќа

Џил Бајден се појави во интересно модно издание кое заинтригира многумина, но мора да признаеме дека нејзиниот моден стил е далеку посмирен и поповлечен од ...
| | веќе видена | слични

Џил Бајден се појавила во уште едно модно издание кое што заинтригирало многумина - пред сè, поради интересните модни парчиња кои избрала да ги носи. Новиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп, формира канцеларија во Палм Бич, Флорида, за да ја прошири иницијативата „Биди најдобар“ за помош на децата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога Доналд и Меланија Трамп ја напуштија Белата куќа пред некое време, како поранешен претседател и прва дама, имаше многу шпекулации за статусот на нивниот ...
| | веќе видена | слични

Сите мислеа дека Меланија одвај чекаше да ја напушти Белата куќа и да се разведе од Доналд Трамп - но, очигледно погрешија. Поранешната прва дама на САД ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последниов период сведоци сме дека Словенката го чека поволниот момент да го нaпушти Доналд Трамп, но со последната објава таа ја докажа невистината во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чемп и Мејџор се преселија во Белата куќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: