Матурантите ќе бојкотираат до петок


6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика пратениците од другите политички партии да го поддржат предлогот на неговата партија за измени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека ги поддржува матурантите и наставниот кадар, бидејќи како што вели тој тие се во право и ги повика сите пратеници да го ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование Царовска го повтори својот став. Учениците ќе полагаат државна матура согласно законските регулативи, за кои тие заедно со Сојузот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешната изјава одговорајќи на новинарски прашања дали очекува од другите политички партии да ги поддржат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барањата на матурантите се разумни и нашиот удел како опозициска пратеничка група е да го поднесеме тој предлог закон за измени на законот за Средно ...
| | веќе видена | слични

Вчера покрај опозициските партии и ДУИ ги поддржа барањата на матурантите за промена на законските решенија наместо четири да полагаат два предмети. Ресорната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мила Царовска веднаш да запре со притисокот врз матурантите и професорите, кој го спроведува преку директорите на средните училишта, а СДСМ да ги поддржи ...
| | веќе видена | слични

ДУИ ги поддржува барањата на матурантите, наместо четири да полагаат два предмети. Но, засега не се знае дали ќе ги поддржат предлог- измените што ги поднесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 302 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена

Уште судот утре да утврди дека виновен за масовното нелегално прислушување во Македонија бил одамна исчезнатиот зол брат близнак на поранешниот директор на ...
сите 180 | | | веќе видена

Некој што е посилен од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил појавување на поранешниот директор на УБК во Јавното oбвинителство за гонење на организиран ...
сите 44 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 50 | | | веќе видена

Контингент од 5.000 дози на руската вакцина Спутник V пристигна денеска на аеродромот во Подгорица, соопшти црногорската Влада. Вакцините ги прими црногорската ...
сите 440 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Матурантите ќе бојкотираат до петок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: