Судија ја блокира одлуката на Бајден за стодневно замрзнување на депортација на имигрантите

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот демократски претседател Џо Бајден потпиша во вторникот извршни укази со коишто ја поништува доселеничката политика на својот републикански ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател, Џо Бајден, денеска треба да потпише три извршни указа со кои повторно се соединуваат семејствата разделени на јужната граница, и се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии

Премиерот на Палестинската самоуправа, Мохамед Штајех, во понеделникот на својот неделен состанок на владата објави продолжување на контактите со Вашингтон, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател eо Бајден денеска ќе побара од владата да ја олесни натурализацијата на девет милиони мигранти кои ги исполнуваат условите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот официјален претставник на САД и ОН, Џефри Фелтман, изјави дека неговата земја не успеала да постигне опипливи резултати во Сирија поврзани со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 803 | | | веќе видена

Министерството за здравство го повлекло авансот што беше уплатен за набавка на вакцини од кинескиот производител „Синофарм“, но договорот не е откажан.Од ...
сите 470 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 454 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 241 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на денешната средба со стопанствениците во Битола, околу прашањето со собирањето на потписи за поништување на ...
сите 253 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судија ја блокира одлуката на Бајден за стодневно замрзнување на депортација на имигрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: