Владимир Јанковски: Парадоксално е што се граничиме со Албанија и Грција, а малку знаеме за нивната книжевност


Владимир Јанковски утрово гостуваше во Утрински брифинг на Слободна ТВ. Владимир Јанковски: Парадоксално е што се граничиме со Албанија и Грција, а малку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Два месеци погребните служби во Виена „заборавија“ да го земат телото на еден постар човек кој починал во неговиот стан, соопштија службите од градот. ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Шпанија починаа 724 ковид пациенти, што е најголем дневен биланс на смртни случаи меѓу ковид пациентите од првиот бран на пандемијата ...
| | веќе видена | слични

Двајца полицајци се здобиле со полесни телесни повреди за време на судирот со активистите на Социјалдемократската партија (ПСД), што се случи денеска околу ...
| | веќе видена | слични

Рамиз Красниќи, адвокатот на Скендер Красниќи, кој минатата недела го уби својот син Алберт (34) во Приштина, соопшти нови информации во врска со неговиот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Србија Томислав Николиќ и неговата сопруга Драгица се заразени со коронавирус и се примени во болница. Како што јавија српските ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот на Скендер Красниќи, Рамиз Красниќи рече дека комуницирал со осомничениот и дека изјавил дека случајно го убил неговиот син Алберт Красниќи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 678 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 372 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 98 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 112 | | | веќе видена

Загрижувачки слики од Индија. Додека Светската здравствена организација вели дека сојот на вирусот во оваа земја е загрижувачи, светот го преплаевуваат ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владимир Јанковски: Парадоксално е што се граничиме со Албанија и Грција, а малку знаеме за нивната книжевност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: