КОЈ Е СОПСТВЕНИКОТ НА ЗАРА: Најбогатиот Европеец е основач и на Pool and Bear, Бершка, а ги купи Масимо Дути и Страдивариус

Основачот и сопственик на модната марка Зара, Амансио Ортега (84) сигурно е еден од најнеобичните светски бизнисмени. Неговото богатство сега се проценува на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компанијата Гугл информира за скок на приходите и профитот во четвртиот квартал на 2020 година благодарение на силниот раст на приходите од дигиталното ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Милијардерот Џеф Безос, основач и директор на „Amazon“, со писмо упатено до вработените во компанијата, им најави дека во третиот квартал од оваа година ќе ја ...
| | веќе видена | слични

 Џеф Безос се повлекува од функцијата извршен директор на Amazon, речиси 27 години после основањето на компанијата која денес вреди околу 1,7 трилиони долари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џеф Безос, кој го основа Амазон и го претвори во гигант во онлајн трговијата, се повлекува од функцијата главен извршен директор по речиси 30 години на чело на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 481 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 435 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ Е СОПСТВЕНИКОТ НА ЗАРА: Најбогатиот Европеец е основач и на Pool and Bear, Бершка, а ги купи Масимо Дути и Страдивариус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: