Стоилковски: Власта сака да спроведе политички попис кој ќе го рефлектира она што е договорено меѓу Заев и Ахмети


Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Академик Катица Ќулавкова во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за пописот кој е многу актуелна тема каде посочи дека тоа од старт добива ...
| | веќе видена | слични

Во гостување во емисијата „Што не е јасно“ академик Катица Ќулавкова оцени дека пописот добива политичка димензија зошто во старт се вели дека ако бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Академик Катица Ќулавкова во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека во Македонија има луѓе со низок интелектуален капацитет кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вечерва Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ гостуваше во „Радио Лидер“. При своето ...
| | веќе видена | слични

Иван Јорданов, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“, зборуваше за актуелната тема поврзана со пописот каде посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Вечерва Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ гостуваше во „Радио Лидер“ при што се осврна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Процесот околу вакцинацијата е голема актуелна тема во моментов, јас би се надоврзал на една актуелна изјава која вчера вториот човек во владата, ...
| | веќе видена | слични

Силни критики за концепцијата има од страна на Филозофскиот факултет, Институтот за географија, Здружението на историчари и географи, Здружението на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 651 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 677 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 348 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Власта сака да спроведе политички попис кој ќе го рефлектира она што е договорено меѓу Заев и Ахмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: