Стоилковски: Власта ја одбегнува или бајпасира опозицијата за да истурка штетни закони како што е законот за пописот


„Опозицијата не се консултира за ниту едно битно прашање, тука е прашањето за Бугарија, прашањето за образовните реформи и итн. Нема прашање кое што ја тангира ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во емисијата „Утрински брифинг“ гостуваше пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски кој кажа дека причините за иницијатива за интерпелација на Никола Димитров ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Мицевски во гостување во „Утрински Брифинг“ кажа дека иницијативата за собирање на потписи ВМРО – ДПМНЕ ја поднесува пред ...
| | веќе видена | слични

Јавноста се манипулира со добивање на датум за почеток на преговорите со ЕУ. Димитров беше и министер додека се потпишуваше Договорот со Бугарија, додека ние ...
| | веќе видена | слични
14 копии
5 копии
4 копии

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 29-та седница го заврши општиот претрес по предлог-измените и дополнувањата на Законот за семејството, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 28-та седница разгледа неколку предлог-законски решенија од областа на финансиите во прво читање за кои ...
| | веќе видена | слични

Општата расправа заврши за предлог-измените на Законот за даночна постапка, Законот за регистрирање на готовински плаќања, Законот за придонеси од задолжително ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 270 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 354 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 139 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 421 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Власта ја одбегнува или бајпасира опозицијата за да истурка штетни закони како што е законот за пописот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: