Администрацијата на Бајден најави обновување на односите со Палестинците

Новата американска администрација соопшти дека ќе ги обнови односите со Палестинците, како и дека ќе им помогне на палестинските бегалци, што е пресврт во ...
| | веќе видена | слични

Иако од преземањето на позицијата претседател на САД Џозеф Бајден контактирал многубројни светски лидери, Белата куќа соопштила дека тој не брза со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски очекува нивата американска администрација да преземе подиректни активности на Балканот и Македонија. Тој своето очекување го темели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Палестинската самоуправа, Мохамед Штајех, во понеделникот на својот неделен состанок на владата објави продолжување на контактите со Вашингтон, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Поранешниот официјален претставник на САД и ОН, Џефри Фелтман, изјави дека неговата земја не успеала да постигне опипливи резултати во Сирија поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе изврши ли новата администрација на претседателот на САД Џо Бајден притисок врз Бугарија за спорот што ѝ го наметнува на Македонија? Пред два дена Германија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска упати писмо со честитка до новоизбраниот државен секретар на САД Ентони Блинкен, во која изразува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истрагата за случајот со Сашо Мијалков мора да покаже каде е пропустот, дали некој помогнал и кој е тој и да се види каде е проблемот во целокупниот систем на ...
сите 873 | | | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
сите 388 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека е шокиран од идејата на европските лидери за воведување на ковид-пасоши во Европа и дека е ...
сите 451 | | | веќе видена

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 289 | | | веќе видена

Бројот на пациенти заразени со корона вирус во земјите од регионот бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде ...
сите 373 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Администрацијата на Бајден најави обновување на односите со Палестинците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: