Јутјуб ја замрзна сметката на Трамп на неодредено време

Американскиот демократски претседател Џо Бајден потпиша во вторникот извршни укази со коишто ја поништува доселеничката политика на својот републикански ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател, Џо Бајден, потпиша извршни декрети за укинување на миграциската политика на неговиот претходник Доналд Трамп кои опфаќаат и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател, Џо Бајден, денеска треба да потпише три извршни указа со кои повторно се соединуваат семејствата разделени на јужната граница, и се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Американскиот претседател eо Бајден денеска ќе побара од владата да ја олесни натурализацијата на девет милиони мигранти кои ги исполнуваат условите за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден утре ќе има обраќање во кое ќе ја претстави својата визија за надворешната политика на САД. Тоа го јави Ен-Би-Си ...
| | веќе видена | слични

Бајден подоцна ќе го потпише указот бидејќи потврдата од новиот шеф на Министерството за домашна безбедност била одложена, соопшти денеска Белата куќа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 268 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 138 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 424 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 121 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 257 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јутјуб ја замрзна сметката на Трамп на неодредено време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: