Заев: ВМРО-ДПМНЕ во 2007 го укина српскиот јазик како изборен предмет


2 копии

Не сме среќни што требаше да кажеме „не“, но ние не можеме да го трпиме тоа што се случува во Северна Македонија, вели бугарската министерка за надворешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не се точни неоснованите тврдења дека Бугарија влегува во „белградски“ и „странски сценарија“ сопирајќи го влезот на С.Македонија на патот кон членството во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Бугарија како членка на ЕУ продолжува да ја поддржува европската перспектива на земјите од Западен Балкан и не се точни и крајно се неосновани тврдењата дека ...
| | веќе видена | слични

Бугарија не е задоволна од фактот дека мораше да каже „не“ за почетокот на преговорите меѓу Македонија и Европската унија, изјавила вицепремиерката Екатерина ...
| | веќе видена | слични

Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, во емисијата „Контракоментар“ на блогерот Асен Генов, изјави дека Бугарија, како членка на ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

„Не сме среќни што требаше да кажеме НЕ, но ние не можеме да го трпиме тоа што се случува таму", изјави шефицата на бугарската дипломатија Захариева за ветото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева во емисијата Контракоментар изјави дека e oправдано тоа што не дозволиле Македонија да ги почне ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По критиката на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов на изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев за отварање Српски културен центар во Скопје и ...
| | веќе видена | слични

Веќе има реакција во Србија по нападите и критиките од Бугарија зошто во Македонија е донесена одлука за враќање на српскиот јазик како изборен предмет во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 530 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 180 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: ВМРО-ДПМНЕ во 2007 го укина српскиот јазик како изборен предмет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: