ПОВИСОКИОТ ДАНОК И КОРОНАТА ГО „ТОПИ“ УВОЗОТ НА СТАРИ ВОЗИЛА - и тие што влегле лани не се постари од седум години

Драстично се намалил бројот на увезени половни возила лани во споредба со претходната година, говорат најновите податоци на Царинската управа. Или, минатата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Правилникот за пререгистрација на возилата со странски таблички во земјава е донесен и, според најавите од министерот за економија Крешник Бектеши, денеска ...
| | веќе видена | слични

Од денеска започнува регистрацијата на возилата со странски таблички, според најавата што вчера ја даде министерот за економија Крешник Бектеши. ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните што возат автомобили со странски таблици ќе мора да ги прегеристрираат со македонски, доколку сакаат да ги возат во земјава. Стапуваат на сила новите ...
| | веќе видена | слични

Регистрацијата на возилата со странски регистарски таблички со 50% намалени давачки ќе почне од утре, најави министерот за економија Крешник Бектеши при ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единствен проблем што се уште не можат да се пререгистрираат возилата со странски таблици кои се возат низ државава беше донесувањето на правилникот за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија го донесе правилникот за поединечно одобрување на возилата. Се очекува денеска или утре истиот да биде објавен во „Службен весник“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот објавен во службен весник, а на терен ништо не функционира. Според официјалната документација, Законот за регистрација на возилата со странски ...
| | веќе видена | слични

Од утре ќе почне регистрацијата на возилата со странски таблички со 50 отсто помали давачки. Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека денеска или утре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 481 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 427 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВИСОКИОТ ДАНОК И КОРОНАТА ГО „ТОПИ“ УВОЗОТ НА СТАРИ ВОЗИЛА - и тие што влегле лани не се постари од седум години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: