Многу полицајци страдаат од посттрауматски стрес поради упадот на толпата во американскиот Конгрес


Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на комитетот за отповикување на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Претставничкиот дом денеска испратија меморандум до Сенатот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џејкоб Ченсли од Аризона, кој учествуваше на демонстрациите одржани на 6 јануари во Вашингтон, истакна дека Доналд Трамп го „предал“ затоа што не го помилувал. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демонстрантот кој упадна во американскиот Капитол, познат како „шаманот од Кјуанон“, вели дека Доналд Трамп го „издал“ зошто не го помилувал и е подготвен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Самопрогласениот „Канонв шаман“, еден од најистакнатите во немирите во Капитол, сака да сведочи против Доналд Трамп, бидејќи тој не го помилува по немирите во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американските власти соопштија дека две импровизирани бомби биле пронајдени пред седиштата на Републиканската и Демократската партија непосредно пред упадот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега 1.155 здравствени работници ја примиле вакцината против Ковид-19, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. „Вакцините се ...
сите 613 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 256 | | | веќе видена

Финалето на Австралија Опен кое се одигра вчера ги разочара неутралните фанови на тенисот, бидејќи светскиот рекет број еден не му даде никаква шанса на ...
сите 199 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 111 | | | веќе видена

Ќе понесе ли некој одговорност, и кој за „исчезнувањето“ на Сашо Мијалков. Во МВР владее молк, откако и по повеќе од половина ден екс шефот на тајната полиција ...
сите 136 | | | веќе видена

Со мерката 22 во петтиот сет економски мерки е вклучено бришењето камати на граѓаните кон Јавни институции и претпријатија, посочи на денешната ...
сите 246 | | | веќе видена

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во земјава. Пунктот во ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многу полицајци страдаат од посттрауматски стрес поради упадот на толпата во американскиот Конгрес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: