Во Хрватска 23 починати и 448 новозаболени од Ковид-19

На учениците во Кина им се забранува да користат телефони во училиште, одлучи Министерството за образование. На учениците нема да им биде дозволено да носат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На учениците во основните и средни училишта во Кина повеќе не им е дозволено да носат мобилни телефони во училиште доколку немаат реална потреба и доколку ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Во Словенија и денеска продолжија протестите на родителите и учениците, кои реагираат на долготрајното затворање на образовниот систем, додека премиерот Јанез ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последните 24 часа забележан е 551 нов случај со корона вирус, а активни се 3.075. Меѓу нив 1.249 пациенти се на болничко лекување, од нив на респиратор се ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии

Во Хрватска, учениците од сите одделенија во основните училишта и завршните одделенија во средните училишта ќе следат настава во училиштата од 1 февруари, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 460 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 208 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 изјави дека Бугарите во земјава треба да се чувствуваат како слободни граѓани, ...
сите 186 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение за седум учесници на протестите во врска со пресудата за ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Хрватска 23 починати и 448 новозаболени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: