Законот за попис стапи на сила, ДЗС најавува методологија и пописен лист за 10 дена


Законот за попис е објавен во Службен весник и со тоа стапува во сила. Директотот на Статистика Симовски уверува дека подготовките за статистичката операција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Академик Катица Ќулавкова во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за пописот кој е многу актуелна тема каде посочи дека тоа од старт добива ...
| | веќе видена | слични

Во гостување во емисијата „Што не е јасно“ академик Катица Ќулавкова оцени дека пописот добива политичка димензија зошто во старт се вели дека ако бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Академик Катица Ќулавкова во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека во Македонија има луѓе со низок интелектуален капацитет кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вечерва Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ гостуваше во „Радио Лидер“. При своето ...
| | веќе видена | слични

Вечерва Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ гостуваше во „Радио Лидер“ при што се осврна на ...
| | веќе видена | слични

Силни критики за концепцијата има од страна на Филозофскиот факултет, Институтот за географија, Здружението на историчари и географи, Здружението на ...
| | веќе видена | слични

Колку и да се спротивставуваме, знам дека никој нема дилема дека пописот ни е многу потребен, дајте еднаш да имаме малку повеќе доверба во нас, во нашите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако Собранието завчера со 62 гласа „за“ и ниту еден „против“ и „воздржан“ и изгласа доверба на Владата, премиерот Зоран Заев вчера изјави дека добиената ...
сите 320 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 183 | | | веќе видена

Месецов во земјава ќе пристигнат вакцините од „Фајзер“, со што според министерот за здравство Венко Филипче, ќе започне и имунизацијата на населението против ...
сите 403 | | | веќе видена

М Целосно се води истрага во рамки на Јавното обвинителство, сите активности што сме задолжени да ги спроведеме, да прибавиме докази итн, ги пријавуваме и ги ...
сите 398 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за попис стапи на сила, ДЗС најавува методологија и пописен лист за 10 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: