Туристичките агенции бараат од Владата да не ги заборави во новиот пакет за помош


Да не запре поддршката за исплата на плата. Туристичките работници бараат Владата да не ги остави без помош за јануари и таа да биде исплатена навреме. ...
| | веќе видена | слични

Очекувањата се одредени проблеми да се решаваат побргу. Има начини за решавање – ад хок решавање со многу пи-ар за луѓето да променат перцепција и другото е ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека, покрај другото, падот на Северна Македонија на 106-то место според Индексот на перцепција на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Петтиот пакет антикризни мерки се очекува да биде финализиран неделава ако се постигне консензус со сите засегнати страни. Ќе тежи околу 150 милиони евра и ...
| | веќе видена | слични

Средствата се предвидени и за граѓаните и за стопанството, посебно за најпогодените од пандемијата. Како што рекоа вчера вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични

Креирањето на петтиот пакет мерки на Владата е при самиот крај, а до крајот на неделата се очекува финализација на дилемата дали на фирмите како помош да им ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Зошто македонската економија постигнува најлоши резултати во справувањето со пандемијата? Денес заменик премиерот за економски прашања, господинот Битиќи даде ...
| | веќе видена | слични

Вкупната големина на мерките што досега ги презеде владата за помош на економијата за време на пандемијата изнесуваше околу 3,5% од БДП, со што е трета најмала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 268 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 424 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 121 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 257 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичките агенции бараат од Владата да не ги заборави во новиот пакет за помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: