Бројот на работници во зоните лани останал стабилен


Откако се мери корупцијата во земјава, вчера Македонија го доби најлошиот резултат до сега. Транспаренси Интернешнл ја смести Македонија на 111 место и сме во ...
| | веќе видена | слични

Науката има јасни и непобитни докази за негативната корелациска врска помеѓу корупцијата и економскиот раст! Негативното влијанието на корупцијата врз растот ...
| | веќе видена | слични

Адиент, Кромберг и Шуберт, Аптив реинвестираат во СрбијаСамо компаниите од автомобилската индустрија во Македонија вработува нас 28 илјади луѓе, извозот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Странски компании кои веќе инвестирале во земјава, своите реинвестиции, наместо во Македонија, ги реализираат во соседна Србија. Во изминатиот период тие ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија „Костал“ во Охрид за две третини го зголеми бројот на вработени во 2020 година, пренесува Ал Џезира . Произведувачот на автоматски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 268 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 424 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 121 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 257 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на работници во зоните лани останал стабилен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: