Лајчак домаќин на Димитров и Османи: Напредокот на Северна Македонија е успешна приказна и пример за регионот

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, во Брисел, имаа средба со Мирослав ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, Зоран Тегелтија, смета дека во земјата е создадена атмосфера за прифаќање на иницијативата за влез ...
| | веќе видена | слични

оста Петров денеска учествуваше на онлајн регионалната конференција „Заеднички социјалдемократски одговор на предизвиците во регионот”, посветена на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Мариjа Едилеуза Фонтенеле Реис, новоименувана вонредна и ополномоштена амбасадорка на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на Адела Моника Аксинте, новоименувана вонредна и ополномоштена амбасадорка на Романија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред речиси две години ние, министрите за внатрешни работи и безбедност од регионот на Западен Балкан, го одобривме процесот на рефлексија на оваа Иницијатива. ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на активноста „Отворен Кабинет" церемонијата на предавање на акредитивите, во живо преку видео платформа ја проследија студенти од мастер студиите по ...
| | веќе видена | слични

Посакувајќи и добредојде на амбасадорката Моника Аксинте, претседателот Пендаровски на церемонијата на предавање на акредитиви ги истакна пријателските односи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Бујар Османи, оствари видео средба со неговиот колега од Република Литванија, министерот, Габриелиус ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на Иницијативата за интегрирано управување со внатрешната безбедност – ИИСГ денеска го одржува петтиот состанок, на кој е вклучен и министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 735 | | | веќе видена

Црна Гора во неделата ја надмина границата од илјада починати како резултат од компликациите кои ги предизвикува болеста Covid-19, додека истовремено првпат по ...
сите 311 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 508 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Вчера кажавме дека ја лажат македонската јавност, дека авансот за кинеските вакцини е вратен. Денеска официјално потврдија. Нема да избегате од одговорноста за ...
сите 139 | | | веќе видена

Чешкиот премиер Андреј Бабиш денеска изјави дека земјата може да започне со употреба на руската вакцина „Спутник V“ и без одобрение од Агенцијата за лекови на ...
сите 535 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лајчак домаќин на Димитров и Османи: Напредокот на Северна Македонија е успешна приказна и пример за регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: